Mjesec borbe protiv ovisnosti

December 12, 2023
Off

Javnozdravstvena akcija održala se dana 12. prosinca 2023. godine u prizemlju Poliklinike OB Zadar povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti.
Zainteresirani građani mogli su se na postavljenim štandovima informirati o svim pitanjima vezanima uz teme ovisnosti i mentalnog zdravlja, kao i o preventivnim programima i radu Službe za mentalno zdravlje i prevenciju ovisnosti, partnerskih udruga, zajednica i institucija koje djeluju i rade u području ovisnosti.
Cilj akcije je upozoravanje cjelokupne javnosti na problem zlouporabe sredstava ovisnosti čime se nastoji potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu borbu protiv ovisnosti poduzimanjem zajedničkih aktivnosti za uspješno suprostavljanje ovom ozbiljnom problemu današnjice.
Akciju je organizirala Služba za mentalno zdravlje i prevenciju ovisnosti  zajedno s Udrugom apstinenata za pomoć pri resocijalizaciji Porat, Terapijskom zajednicom Mondo Nuovo i PU Zadarskom.

 

 

About the Author
.