Hrvatska volontira 2022.

May 16, 2022
Off

U sklopu programa smanjenja šteta Minus virus, povodom manifestacije Hrvatska volontira, udruga Porat svake godine organizira akciju čišćenja infektivnog otpada (iskorištenih igala i šprica) i ostalog otpada na jednom području Grada Zadra.

13. svibnja ove godine (petak) djelatnici udruge Porat i volonteri proveli su akciju čišćenja infektivnog otpada na području plaže Podbrig u Arbanasima.

Za potrebe akcije volonteri su bili educirani i opremljeni zaštitnom opremom potrebnom za sigurno obavljanje ovakve aktivnosti.

Iako je čišćenje plaže Podbrig bilo organizirano prije mjesec dana, također od strane članova udruge Porat, kada je prikupljeno više od deset vreća otpada, naknadnom provjerom utvrdili smo da postoji potreba za još jednom akcijom čišćenja. U ovoj akciji prikupili smo šest vreća otpada.

Cilj ovakvih akcija je smanjiti opasnost od uboda, a time i smanjiti opasnost od zaraze hepatitisom B i C i tetanusom.

 

 

About the Author
.