Čiščenje okoliša od infektivnog otpada

Čišćenje okoliša od igala i šprica tzv. rad na terenu obuhvaća čišćenje određenih lokacija grada Zadra od igala i šprica koje provode izliječeni ovisnici.

U akcije čiščenja okoliša uključeni su kako izliječeni ovisnici tako i njihove obitelji, volonteri udruge Porat, djelatnici Službe za mentalno zdravlje i prevenciju ovisnosti, uz podršku djelatnika gradskog poglavarstva.Nastavljamo ovakav rad udruge  jer takvim akcijama čišćenja okoliša od igala i šprica nastojimo smanjiti mogućnost zaraze od Hepatitisa i HIV-a putem slučajanih uboda.
Prilikom čišćenja koristimo zaštitni materijal; rukavice i hvataljke kako ne bi došli u doticaj sa infektivnim otpadom.

Uz pomoć samih ovisnika, te kvartovskih policajaca doznajemo koja mjesta su okupljališta ovisnika i na ta mjesta se odlazi i čisti.
Izuzetnu suradnju smo ostvarili i sa Udrugama IN FLUX i Šigureca koji su najaktivniji predstavnici nezavisne kulture te prije svakog koncerta očistimo od infektivnog otpada prostor održavanja koncerta.

Mapa čišćenja infektivnog otpada 2017-2018

Mapa čišćenja infektivnog otpada 2016-2017


Mapa čišćenja infektivnog otpada 2015-2016