Udruga Porat organizirala izložbu “Grad patuljaka”

February 12, 2010

U Gradskoj knjižnici Zadar otvorena je izložba pod nazivom “Grad patuljaka”, a radovi su nastali na kreativnim radionicama Udruge apstinenata za pomoć pri resocijalizaciji Porat.

Voditeljica radionice je Jasmina Ključanin Strihić a radove su izrađivali članovi udruge tijekom siječnja i veljače ove godine.
Kreativne radionice se održavaju ponedjeljkom, srijedom i petkom u prostorijama Udruge Porat. Kreativne radionice su jedan od projekata resocijalizacije bivših ovisnika. Udruga “Porat” trenutačno broji pedesetak volontera i članova potpore, a za ovu godinu planira niz aktivnosti koje sufinancira Ured za suzbijanje zloporabe droga pri Vladi RH, ali i Grad Zadar te Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi, a udrugu su 2003. godine osnovali bivši ovisnici uz pomoć stručnih osoba.

Ovi radovi su nastali u kreativnim radionicama u sklopu projekta “Želim zdrav život”, a naši članovi, apstinenti dolaze i sudjeluju u zanimljivim radionicama. Otvorenje izložbe smo tempirali pred Valentinovo, a pozivamo sve zainteresirane da posjete Gradsku knjižnicu i pogledaju radove. Trenutačno ove radionice i projekte sami financiramo, ali nadamo se da ćemo druge godine dobiti potrebna financijska sredstva od ministarstva. Ovim putem poručujemo građanima da u Gradskoj knjižnici uzmu promotivne materijale i letke, a onim hrabrijima da se odvaže i dođu u našu udrugu te da se pridruže kreativnim radionicama. Također, najavljujemo nastavak kreativnih projekata i radionica, istaknuo je Siniša Kabić, predsjednik Udruge Porat.

.